Tamara Frączkowska

Z WikiCamino
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Tamara Frączkowska, Koszalinianka, urodzona w 1955 r. w Wyszewie. Obecnie mieszka w Elblągu. Z wykształcenia inżynier budownictwa lądowego, ukończyła Wydział Budownictwa Lądowego Politechniki Gdańskiej. Od 2016 roku na emeryturze.

Aktywna promotorka Pomorskiej Drogi św. Jakuba i Camino de Santiago. W 2016 roku założyła Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba i jest animatorką i koordynatorką jego działań. Posiada Certyfikat Opiekuna Pomorskiej Drogi św. Jakuba i opiekuje się etapami Pomorskiej Drogi przebiegającymi przez województwo warmińsko – mazurskie.

Od 2017 roku jest członkiem Wielkiej Kapituły Pomorskiej Drogi św. Jakuba. Od 2018 roku należy do Stowarzyszenia Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce, w którym od 2022 roku pełni funkcję sekretarza Zarządu Stowarzyszenia. Uczestniczka obrad Parlamentu Jakubowego i innych ogólnopolskich wydarzeń caminowych.

Od 2013 roku prowadzi bloga Otwarte Ramiona Mojego Camino, w którym opisuje swoje doświadczenia z pielgrzymowania szlakami Camino de Santiago w Hiszpanii i Portugalii.

Na Camino:

  • Camino Frances (z Leon) - 2013
  • Camino Primitivo (z Oviedo) i Finisterra - Muxia – 2016
  • Camino Norte (z Irun) - 2018/2019
  • Camino Portugues (z Porto) - 2022