Pielgrzymi Opolscy

Z WikiCamino
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Pielgrzymi Opolscy mają swoją siedzibę w Opolu, funkcjonują jako stowarzyszenie.

Pielgrzymi Opolscy
forma prawna stowarzyszenie
rok założenia 2018
KRS brak wpisu
członków 76 (2023)
prezes Norbert Widok
siedziba ul. Parkowa 4 , Opole
kontakt opole@camino.net.pl
w sieci FB


Grupa pielgrzymów z Opolszczyzny swoją przygodę z Drogą św. Jakuba rozpoczęła w 2008 r. kiedy to zajęliśmy się odnawianiem, wyznaczaniem i znakowaniem szlaku jakubowego Via Regia biegnącego od Góry św. Anny do Brzegu. Na przestrzeni kilkunastu lat opiekujemy się szlakiem i pielgrzymami, propagujemy pielgrzymowanie na tym szlaku, jak również w kraju i za granicą. Organizujemy także piesze przejścia, wyjazdy autokarowe krajowe i zagraniczne by także w innych rejonach poprzez nasze małe pielgrzymowanie dać świadectwo wiary. Przy okazji zawieramy piękne znajomości i poznajemy inne zakątki z zabytkami architektury i pięknem przyrody.
Stowarzyszenie „Pielgrzymi Opolscy” zostało zawiązane w 2018 roku i jest już rozpoznawane zarówno kraju jak i za granicą skąd napływają zaproszenia do odwiedzin i współpracy. Nasze działania wspiera diecezja, instytucje, organizacje samorządowe, parafie, kluby turystyki rowerowej, przewodnicy turystyczni. Jesteśmy zapraszani w różne zakątki kraju, by dzielić się swoimi osiągnięciami i wiedzą, bierzemy udział w sympozjach, parlamentach i prelekcjach związanych z Drogą św. Jakuba. Mieliśmy już zaszczyt w 2019 roku reprezentować Opolszczyznę na Światowym Dniu Pielgrzymów zorganizowanym przez Stowarzyszenie Św. Jakuba Nadrenia-Palatynat – Kraj Saary we współpracy z Opolskim Urzędem Marszałkowskim. Co roku organizujemy Spotkania Opłatkowe, wyjazdy na Drogę Krzyżową, Jakubowe Rajdy Rowerowe i wiele innych. Bogaty program naszych działań przyciąga wielu nowych członków i sympatyków stowarzyszenia. Zapraszamy i zachęcamy pielgrzymów i turystów z całego kraju do odwiedzenia gościnnej Opolszczyzny.


Coroczne wydarzenia organizowane przez stowarzyszenie:

Spotkanie Opłatkowe
Integracyjna Droga Krzyżowa (za każdym razem w innym miejscu)
Jakubowy Rajd Rowerowy
Weekendowe przejścia Drogą św. Jakuba
Autokarowy wyjazd na Jakubową Drogę (w różne strony) np. 2023 na Sudecką Drogę św. Jakuba
Różaniec na Jakubowej Drodze
okazjonalne przejścia,
spotkania, prelekcje zarówno w siedzibie stowarzyszenia jak i wyjazdowe  • Prowadzimy stronę: facebook.com/PielgrzymiOpolscy
  • Adres e-mail : opole@camino.net.pl
  • Tel. 507456729
  • Kapelan stowarzyszenia prof. dr hab. Norbert Widok
  • Prezes stowarzyszenia Helmut Starosta

Informacja na podstawie danych otrzymanych od stowarzyszenia. Serwis WikiCamino nie bierze odpowiedzialności za treść i aktualność danych.