II Sesja Parlamentu IX.2016

Z WikiCamino
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

II Sesja Parlamentu Jakubowego odbyła się 10 września 2016 r. w Krakowie.

Jego organizatorzy opublikowali następujące zaproszenie:

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zapraszamy na II Sesję Parlamentu Jakubowego, która odbędzie się w sobotę, 10 września, w Krakowie.
Podczas tego pragniemy kontynuować wątki rozpoczęte podczas inauguracyjnej sesji we Wrocławiu, w szczególności odnieść się do uzupełnionego tekstu Deklaracji, w której sprecyzowane zostaną kierunki wspólnej troski o Camino de Santiago w Polsce, koordynacja działań promujących Szlak Jakubowy, a przede wszystkim jego tożsamość jako wyjątkowego szlaku pielgrzymkowego. W czasie krakowskiego spotkania chcemy także zdefiniować zadania Parlamentu i jego rolę w środowisku polskich sympatyków Drogi św. Jakuba. Ważnym elementem, na którego brak zwracali uczestnicy wrocławskiej sesji, będzie bliższe, wzajemne poznanie się grup i organizacji uczestniczący w Parlamencie Jakubowym.
Prosimy więc każdego z przybyłych gości o przygotowaniu max. 2-minutowej prezentacji (słownej, bądź prezentacji multimedialnej) nt. organizacji, którą będzie reprezentował (prosimy o respektowanie czasu, aby nie przedłużać obrad). W szczególny sposób interesuje pokazanie inicjatyw promujących Camino w swoim regionie, mieście, społeczności. W kolejnych punktach spotkania zostanie przedstawiony stan prac nad włączeniem Camino w europejską sieć szlaków kulturowych oraz wypracowanie stanowiska Parlamentu na spotkanie z Instytutem Szlaków Kulturowych w Wilnie (październik 2016). Następnie zostaną przedyskutowane kwestie bieżące, wśród których znajdą się m.in. tematy wspólnej promocji Szlaku w Polsce, standardów znakowania oraz inne zaproponowane przez członków Parlamentu. Takie propozycje prosimy przesłać do 5 września na e-mail biuro[at]parlamentjakubowy.pl . Wtedy także opublikowana zostanie aktualna wersja naszej Deklaracji, której szkic przedstawiony został 2 kwietnia we Wrocławiu.
Zapraszamy więc do udziału w II sesji Parlamentu Jakubowego. Będzie ona miała miejsce w Krakowie, w auli Uniwersytetu Jana Pawła II, ul. Bernardyńska 3, w sobotę, 10 września br. o godz. 15:00.
Tym razem nie ma konieczności wypełniania formularza zgłoszeniowego (nie jest planowana organizacja noclegu czy wspólnego posiłku – przewidziana jest natomiast przerwa kawowa). Osoby, które nie będą uczestniczyć w odbywającej się tam przed południem IX Międzynarodowej Konferencji Naukowej nt. Camino de Santiago (tym razem dużo o nowych, fascynujących wyników badań w grobie św. Jakuba), a jedynie w spotkaniu Parlamentu Jakubowego, prosimy o przesłanie chęci uczestnictwa na biuro@parlamentjakubowy.pl do dnia 5 września br. Przedstawicieli organizacji, które jeszcze nie przesłały swoich wizytówek na stronie www.parlamentjakubowy.pl także prosimy o przesłanie na ten sam adres logo i opis działalności w max. 600 znakach.
Z góry dziękujemy za uczestnictwo w Parlamencie Jakubowym i zapraszamy do Krakowa na 10 września.
Dobrej Drogi! Buen Camino!

W trakcie sesji przyjęto Deklarację Parlamentu Jakubowego.

POWRÓT do strony głównej dotyczącej Parlamentu Jakubowego