Monografie naukowe: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
nowa strona |
ed |
||
| Linia 71: | Linia 71: | ||
|IGiGP UJ | |IGiGP UJ | ||
|83-88424-19-X | |83-88424-19-X | ||
|- | |||
|Górecki J. | |||
|Pielgrzymowanie górnoślązaków na Górę Świętej Anny w latach 1859-1914 : studium teologicznopastoralne | |||
|Katowice | |||
|2002 | |||
|Księgarnia św. Jacka | |||
|83-7030-273-4 | |||
|- | |||
|Krakowiak Cz. | |||
|Sanktuaria i pielgrzymki : teologia, liturgia i pobożność ludowa | |||
|Lublin | |||
|2016 | |||
|WN KUL | |||
|978-83-7306-718-9 | |||
|- | |||
|Łysiak W. | |||
|Święta przestrzeń : o pielgrzymkach, pielgrzymowaniu, miejscach pielgrzymkowych i pobożności ludowej w dawnym Księstwie Pomorskim | |||
|Poznań | |||
|2010 | |||
|Eco | |||
|83-87437-20-4 | |||
|- | |||
|Manikowska H. | |||
|Jerozolima - Rzym - Compostela : wielkie pielgrzymowanie u schyłku średniowiecza | |||
|Wrocław | |||
|2008 | |||
|WUW | |||
|978-83-229-2917-9 | |||
|- | |||
|Ohler N. | |||
|Życie pielgrzymów w średniowieczu : między modlitwą a przygodą | |||
|Kraków | |||
|2000 | |||
|WAM | |||
|83-7097-638-7 | |||
|- | |||
|Ostrowski M. | |||
|Jesteśmy pielgrzymami przed Tobą : posługa duszpasterska wśród pielgrzymów | |||
|Kraków | |||
|2015 | |||
|PAT | |||
|83-7438-019-5 | |||
|- | |||
|Pawłowska B. | |||
|Urbs Sacra : pielgrzymki i podróże religijne do Rzymu w starożytności chrześcijańskiej (IV-VII w.) | |||
|Kraków | |||
|2007 | |||
|WAM | |||
|978-83-7318-837-2 | |||
|- | |||
|Strzelecka M. | |||
|Camino de Santiago : antropologiczna analiza współczesnego pielgrzymowania | |||
|Poznań | |||
|2011 | |||
|UAM | |||
|978-83-61884-35-4 | |||
|} | |} | ||
Wersja z 11:37, 12 cze 2020
Monografia naukowe dotyczące św. Jakuba, Camino de Santiago oraz ogólnie pielgrzymowania.
| autor | tytuł | miejsce | rok wyd. | wydawnictwo | ISBN |
|---|---|---|---|---|---|
| Jaworska A. | Camino de Santiago. Tradycja i współczesność | Kraków | 2019 | Petrus | 978-83-7720-425-2 |
| Jackowski A. | Święta przestrzeń świata. Podstawy geografii religii | Kraków | 2003 | WUJ | 83-233-1717-8 |
| Kuchta J. ks. | Kult świętego Jakuba Apostoła. Tradycja i współczesność | Brzesko | 2017 | BOW | 978-83-88930-37-9 |
| Mróz Ł. | Droga św. Jakuba w Polsce | Przeworsk-Rzeszów | 2019 | Edytorial | 978-83-65551-92-4 |
| Hochleitner J. | Warmińskie łosiery. Studium lokalnego pielgrzymowania | Olsztyn | 2013 | WUWM | 978-83-799-824-8 |
| Rosenberger A. | Drogi, które poruszają. Mała teologia pielgrzymki | Poznań | 2007 | Księgarnia św. Wojciecha | 978-83-715-999-3 |
| Iwaszkiewicz P. | Do Ziemi Świętej. Najstarsze opisy pielgrzymek do Ziemi Świętej IV-VIII w. | Kraków | 2010 | WAM | 978-83-7505-183-4 |
| Płaczek P. | Pielgrzymowanie do miejsc świętych jako środek uświęcania pielgrzymów | Szczecin | 2013 | volumina.pl | 978-83-7867-034-6 |
| Bilska-Wodecka E. | Kalwarie europejskie. Analiza struktury, typów i genezy | Kraków | 2003 | IGiGP UJ | 83-88424-19-X |
| Górecki J. | Pielgrzymowanie górnoślązaków na Górę Świętej Anny w latach 1859-1914 : studium teologicznopastoralne | Katowice | 2002 | Księgarnia św. Jacka | 83-7030-273-4 |
| Krakowiak Cz. | Sanktuaria i pielgrzymki : teologia, liturgia i pobożność ludowa | Lublin | 2016 | WN KUL | 978-83-7306-718-9 |
| Łysiak W. | Święta przestrzeń : o pielgrzymkach, pielgrzymowaniu, miejscach pielgrzymkowych i pobożności ludowej w dawnym Księstwie Pomorskim | Poznań | 2010 | Eco | 83-87437-20-4 |
| Manikowska H. | Jerozolima - Rzym - Compostela : wielkie pielgrzymowanie u schyłku średniowiecza | Wrocław | 2008 | WUW | 978-83-229-2917-9 |
| Ohler N. | Życie pielgrzymów w średniowieczu : między modlitwą a przygodą | Kraków | 2000 | WAM | 83-7097-638-7 |
| Ostrowski M. | Jesteśmy pielgrzymami przed Tobą : posługa duszpasterska wśród pielgrzymów | Kraków | 2015 | PAT | 83-7438-019-5 |
| Pawłowska B. | Urbs Sacra : pielgrzymki i podróże religijne do Rzymu w starożytności chrześcijańskiej (IV-VII w.) | Kraków | 2007 | WAM | 978-83-7318-837-2 |
| Strzelecka M. | Camino de Santiago : antropologiczna analiza współczesnego pielgrzymowania | Poznań | 2011 | UAM | 978-83-61884-35-4 |