Jak zgubić 15 kg napełniając swoją duszę. Moja droga miecza do Santiago de Compostela

Z WikiCamino
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jak zgubić 15 kg.... relacja z Camino autorstwa Dariusza Wiśniewskiego.

zobacz okładkę

Tekst promocyjny z bazy ISBN:

„Jak zgubić 15 kg, napełniając swoją duszę” to powieść drogi, która pozwala czytelnikom „wyruszyć” na pielgrzymkę z Saint Jean Pied de Port do Santiago de Compostela. Autor zdołał przebyć tą drogę, doświadczyć duchowego wzmocnienia, i pokonać słabości, a teraz pragnie wskazać innym, jak mimo trudów zawsze dążyć do realizacji celów i stać się silniejszym człowiekiem.

Jak to możliwe, że każdego roku setki, tysiące, miliony pielgrzymów pokonuje wyznaczone sobie trasy? Kondycja fizyczna wielu uczestników pielgrzymek wielokrotnie pozostawia wiele do życzenia, a mimo tego docierają do celu. Pokonują wszelkie słabości nie zważając na ból i zmęczenie, i uparcie prą wciąż naprzód. Okazuje się, że dźwiganie życiowego krzyża wymaga niezłomnej siły duchowej, która wspiera i motywuje do działania ciało. Wyruszając na pielgrzymkę jesteśmy pełnymi obaw, słabymi ludźmi, którzy do końca nie wiedzą, czego mogą się spodziewać. Trudy, które przyjdzie nam pokonać nim dotrzemy do celu sprawią jednak, że wzmocnieni jak nigdy dotąd odnajdziemy siły.

Książka stanowi swego rodzaju pamiętnik, zapis pielgrzymki autora z Saint Jean Pied de Port do Santiago de Compostela. Rzetelna relacja z wędrówki sprawia, że czytelnik odnajdzie w pozycji informacje odnoszące się do kolejnych etapów pielgrzymki. Pozyskane informacje jak: miejsca noclegowe, ceny obowiązujące w schroniskach, sklepach i barach, itp., okażą się przydatne dla wszystkich, którzy chcieliby wyruszyć tą samą trasą.