Kościół i parafia św. Jakuba w Wielkim Lubieniu: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
nowa strona |
akt. |
||
| Linia 36: | Linia 36: | ||
|współrzędne | |współrzędne | ||
|style="text-align:center;"| 53.51548, 18.73383 | |style="text-align:center;"| 53.51548, 18.73383 | ||
|- | |||
|na mapie OSM | |||
|style="text-align:center;"| [https://www.openstreetmap.org/search?query=53.51548%2C%2018.73383#map=16/53.5155/18.7338 kliknij tu] | |||
|- | |- | ||
|style="text-align:center;"|[[File:Commons-logo-31px.png]] | |style="text-align:center;"|[[File:Commons-logo-31px.png]] | ||
Aktualna wersja na dzień 07:34, 15 lip 2022
Rzymskokatolicki kościół i parafia pw. św. Jakuba Apostoła w Wielkim Lubieniu.
| Wielki Lubień | |
|---|---|
| diecezja | pelplińska |
| dekanat | nowski |
| województwo | kujawsko-pomorskie |
| gmina | Dragacz |
| adres | Wielki Lubień 14, 86-134 Dragacz |
| Camino | |
| w sieci | wizytówka |
| kontakt | tel. 52 332 51 81, pwlubien@diecezja-pelplin.pl |
| Wikidata | Q63436406 |
| współrzędne | 53.51548, 18.73383 |
| na mapie OSM | kliknij tu |
| zdjęcia w WikimediaCommons | |
Dzieje
Parafię założyli prawdopodobnie Krzyżacy w XIV wieku. Obecny kościół zbudowano około 1680 r. Jego poświęcenia dokonał sufragan włocławski biskup Mieszkowski 10 lipca 1682 r.
Architektura i wyposażenie
Kult jakubowy
- Obrazy, rzeżby, ołtarze
- odpust?
- lokalne nabożeństwa, pieśni?
Nabożeństwa
- Niedziele i święta: 09:00, 11:00
- Święta "zniesione": 09:00, 18:00
- Dzień powszedni: 16:00, 18:00
Źródła
- Wikipedia?
- Materiały autorstwa p. J.G. Kazimierczaka
- Witryna internetowa diecezji
- informacja od proboszcza?