Kościół i parafia św. Jakuba w Gieble: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
nowa strona |
akt. |
||
| Linia 35: | Linia 35: | ||
|- | |- | ||
|współrzędne | |współrzędne | ||
|style="text-align:center;"| | |style="text-align:center;"| 50.48139, 19.60132 | ||
|- | |||
|na mapie OSM | |||
|style="text-align:center;"| [https://www.openstreetmap.org/search?whereami=1&query=50.48139%2C19.60132#map=18/50.48139/19.60132 kliknij tu] | |||
|- | |- | ||
|style="text-align:center;"|[[File:Commons-logo-31px.png]] | |style="text-align:center;"|[[File:Commons-logo-31px.png]] | ||
Aktualna wersja na dzień 17:29, 14 lip 2022
Rzymskokatolicki kościół i parafia św. Jakuba Apostoła w Gieble.
| Giebło | |
|---|---|
| diecezja | sosnowiecka |
| dekanat | dek. XII św. Jana Chrzciciela w Pilicy |
| województwo | śląskie |
| gmina | Ogrodzieniec |
| adres | Giebło, ul. Częstochowska 72, 42 – 440 Ogrodzieniec |
| Camino | |
| w sieci | wizytówka |
| kontakt | tel. 32 / 673 41 23 |
| Wikidata | Q11746752 |
| współrzędne | 50.48139, 19.60132 |
| na mapie OSM | kliknij tu |
| zdjęcia w WikimediaCommons | |
Dzieje
Architektura i wyposażenie
Kult jakubowy
- Obrazy, rzeżby, ołtarze
- odpust?
- lokalne nabożeństwa, pieśni?
Nabożeństwa
- W niedziele i święta godz.: 8.00, 10.00 (Kiełkowice), 11.30, 16.00
- W dni powszednie godz.: 7.00
Źródła
- Wikipedia?
- Materiały autorstwa p. J.G. Kazimierczaka
- Witryna internetowa?
- informacja od proboszcza?