Camino de los Ingleses: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
test tabeli |
miasta |
||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
Droga Angielska, '''Camino Ingles''', szlak św. Jakuba którym dawniej wedrowali głównie pielgrzymi z północnej Europy, przybywający statkami do portów Galicji. Ma dwa warianty, prowadzace z Ferrolu lub z La Coruna. <br> | |||
[[File:Caminos Santiago actuales - 01 Camino Francés.svg|thumb|Przebieg Camino Francés]] | |||
Poniższe zestawienie miast i ważnych punktów na Camino Ingles przygotowano przede wszystkim na podstawie danych z aplikacji Buen Camino oraz informacji w serwisie openstreetmaps. Kilometraż na podstawie aplikacji Buen Camino (dane z innych źródeł wykazują rozbieżności rzędu kilkuset metrów). Wszystkie dane i informacje należy traktować orientacyjnie - autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za ewentualne skutki korzystania z nich. Dokładniejszy opis szlaku w dziale "Przewodniki". <br> | |||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
|- | |- | ||
! miejsce !! km do SdC !! wielkość !! co jest | ! miejsce !! km do SdC !! wielkość !! co jest dla pielgrzyma | ||
|- | |- | ||
| | |[[Ferrol]]|| 111,8 km || 74 000 || pełen serwis | ||
|- | |- | ||
| | |Poligono Gándara|| 104,2 km || - || SM, b | ||
|- | |- | ||
| | |[[Xuvia]]|| 98,5 km || 1 000 || pełen serwis | ||
|- | |- | ||
| | |[[Neda]]|| 98 km || 5 500 || A, pełen serwis | ||
|- | |||
|[[Fene]]|| 111,8 km || 74 000 || pełen serwis | |||
|- | |||
|[[O Pereiro]]|| 111,8 km || 74 000 || pełen serwis | |||
|- | |||
|[[Cabanas]]|| 111,8 km || 74 000 || pełen serwis | |||
|- | |||
|[[Pontedueme]]|| 111,8 km || 74 000 || pełen serwis | |||
|- | |||
|[[Mino]]|| 111,8 km || 74 000 || pełen serwis | |||
|- | |||
|[[Ponte do Porco]]|| 111,8 km || 74 000 || pełen serwis | |||
|- | |||
|[[Porto Abaixo]]|| 111,8 km || 74 000 || pełen serwis | |||
|- | |||
|[[Betanzos]]|| 111,8 km || 74 000 || pełen serwis | |||
|- | |||
|[[Xaronzo]]|| 111,8 km || 74 000 || pełen serwis | |||
|- | |||
|[[Cos]]|| 111,8 km || 74 000 || pełen serwis | |||
|- | |||
|[[Presedo]]|| 111,8 km || 74 000 || pełen serwis | |||
|- | |||
|[[Leiro]]|| 111,8 km || 74 000 || pełen serwis | |||
|- | |||
|[[As Travesas]]|| 111,8 km || 74 000 || pełen serwis | |||
|- | |||
|[[Bruma]]|| 111,8 km || 74 000 || pełen serwis | |||
|- | |||
|[[O Castro]]|| 111,8 km || 74 000 || pełen serwis | |||
|- | |||
|[[A Rua]]|| 111,8 km || 74 000 || pełen serwis | |||
|- | |||
|[[Outeiro]]|| 111,8 km || 74 000 || pełen serwis | |||
|- | |||
|[[A Calle]]|| 111,8 km || 74 000 || pełen serwis | |||
|- | |||
|[[A Baixoia]]|| 111,8 km || 74 000 || pełen serwis | |||
|- | |||
|[[Sigueiro]]|| 111,8 km || 74 000 || pełen serwis | |||
|- | |||
|[[Formaris]]|| 111,8 km || 74 000 || pełen serwis | |||
|- | |||
|[[Poligono do Tambre]]|| 111,8 km || 74 000 || pełen serwis | |||
|- | |||
|[[Santiago de Compostela]] || 0 || 50 000 || pełen serwis | |||
|} | |||
{{SORTUJ: Ingles}} | |||
{{SORTUJ: | |||
[[Kategoria:Drogi Jakubowe]] | [[Kategoria:Drogi Jakubowe]] | ||
[[Kategoria:Hiszpańskie Drogi Jakubowe]] | [[Kategoria:Hiszpańskie Drogi Jakubowe]] | ||
Wersja z 16:02, 13 sie 2019
Droga Angielska, Camino Ingles, szlak św. Jakuba którym dawniej wedrowali głównie pielgrzymi z północnej Europy, przybywający statkami do portów Galicji. Ma dwa warianty, prowadzace z Ferrolu lub z La Coruna.

Poniższe zestawienie miast i ważnych punktów na Camino Ingles przygotowano przede wszystkim na podstawie danych z aplikacji Buen Camino oraz informacji w serwisie openstreetmaps. Kilometraż na podstawie aplikacji Buen Camino (dane z innych źródeł wykazują rozbieżności rzędu kilkuset metrów). Wszystkie dane i informacje należy traktować orientacyjnie - autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za ewentualne skutki korzystania z nich. Dokładniejszy opis szlaku w dziale "Przewodniki".
| miejsce | km do SdC | wielkość | co jest dla pielgrzyma |
|---|---|---|---|
| Ferrol | 111,8 km | 74 000 | pełen serwis |
| Poligono Gándara | 104,2 km | - | SM, b |
| Xuvia | 98,5 km | 1 000 | pełen serwis |
| Neda | 98 km | 5 500 | A, pełen serwis |
| Fene | 111,8 km | 74 000 | pełen serwis |
| O Pereiro | 111,8 km | 74 000 | pełen serwis |
| Cabanas | 111,8 km | 74 000 | pełen serwis |
| Pontedueme | 111,8 km | 74 000 | pełen serwis |
| Mino | 111,8 km | 74 000 | pełen serwis |
| Ponte do Porco | 111,8 km | 74 000 | pełen serwis |
| Porto Abaixo | 111,8 km | 74 000 | pełen serwis |
| Betanzos | 111,8 km | 74 000 | pełen serwis |
| Xaronzo | 111,8 km | 74 000 | pełen serwis |
| Cos | 111,8 km | 74 000 | pełen serwis |
| Presedo | 111,8 km | 74 000 | pełen serwis |
| Leiro | 111,8 km | 74 000 | pełen serwis |
| As Travesas | 111,8 km | 74 000 | pełen serwis |
| Bruma | 111,8 km | 74 000 | pełen serwis |
| O Castro | 111,8 km | 74 000 | pełen serwis |
| A Rua | 111,8 km | 74 000 | pełen serwis |
| Outeiro | 111,8 km | 74 000 | pełen serwis |
| A Calle | 111,8 km | 74 000 | pełen serwis |
| A Baixoia | 111,8 km | 74 000 | pełen serwis |
| Sigueiro | 111,8 km | 74 000 | pełen serwis |
| Formaris | 111,8 km | 74 000 | pełen serwis |
| Poligono do Tambre | 111,8 km | 74 000 | pełen serwis |
| Santiago de Compostela | 0 | 50 000 | pełen serwis |