Spotkania Pracowni 2019: Różnice pomiędzy wersjami

Z WikiCamino
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(nowa strona)
 
(aktualizacja)
 
Linia 3: Linia 3:
  
  
???
+
'''19 czerwca 2019''' uczestnicy mieli okazję wysłuchać relacji ks. dra Tomasza Huzarka, pracownika naukowego UMK i jednocześnie wice-rektora Seminarium Duchownego w Pelplinie. Ks. Tomasz podzielił się swoim doświadczeniem pielgrzymowania rowerowego po Camino Polaco (z Suwałk do Torunia), które zrealizował wraz z klerykami z Pelplina w maju 2019 r. Zapowiedział także projekt rowerowego Camino, planowanego na lipiec tego roku trasą z Łeby do Santiago de Compostela.
 +
 
 +
'''12 grudnia 2019''' gościem był geograf, zajmujący się turystyką religijną - dr Tomasz Duda z Uniwersytetu Szczecińskiego. Wprowadził obecnych w historię szlaku św. Olafa w Norwegii oraz Pomorską Drogę św. Jakuba, a także przybliżył tradycje pielgrzymkowe Pomorza Zachodniego.
 +
 
  
  

Aktualna wersja na dzień 12:36, 7 maj 2023

POWRÓT do strony głównej opisującej Życie caminowe w Polsce
POWRÓT do strony zbiorczej dotyczącej spotkań Pracowni Szlaku


19 czerwca 2019 uczestnicy mieli okazję wysłuchać relacji ks. dra Tomasza Huzarka, pracownika naukowego UMK i jednocześnie wice-rektora Seminarium Duchownego w Pelplinie. Ks. Tomasz podzielił się swoim doświadczeniem pielgrzymowania rowerowego po Camino Polaco (z Suwałk do Torunia), które zrealizował wraz z klerykami z Pelplina w maju 2019 r. Zapowiedział także projekt rowerowego Camino, planowanego na lipiec tego roku trasą z Łeby do Santiago de Compostela.

12 grudnia 2019 gościem był geograf, zajmujący się turystyką religijną - dr Tomasz Duda z Uniwersytetu Szczecińskiego. Wprowadził obecnych w historię szlaku św. Olafa w Norwegii oraz Pomorską Drogę św. Jakuba, a także przybliżył tradycje pielgrzymkowe Pomorza Zachodniego.


Powyższa treść jest zalążkiem docelowego artykułu, wymagającym dopracowania i uzupełnienia. Wszystkich mogących pomóc w redagowaniu prosimy o kontakt camino@umk.pl.