Kościół i parafia św. Jakuba w Debrzycy: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
nowa strona |
akt. |
||
| Linia 36: | Linia 36: | ||
|współrzędne | |współrzędne | ||
|style="text-align:center;"| 50.21393, 17.89604 | |style="text-align:center;"| 50.21393, 17.89604 | ||
|- | |||
|na mapie OSM | |||
|style="text-align:center;"| [https://www.openstreetmap.org/search?query=50.21393%2C%2017.89604#map=18/50.21393/17.89604 kliknij tu] | |||
|- | |- | ||
|style="text-align:center;"|[[File:Commons-logo-31px.png]] | |style="text-align:center;"|[[File:Commons-logo-31px.png]] | ||
Aktualna wersja na dzień 17:18, 14 lip 2022
Rzymskokatolicki kościół i parafia św. Jakuba Starszego Apostoła w Debrzycy.
| Debrzyca | |
|---|---|
| diecezja | opolska |
| dekanat | Głubczyce |
| województwo | opolskie |
| gmina | Głubczyce |
| adres | Kościuszki 31 Debrzyca, 48-100 Głubczyce |
| Camino | |
| w sieci | wizytówka |
| kontakt | Telefon: 77 485 67 23 |
| Wikidata | |
| współrzędne | 50.21393, 17.89604 |
| na mapie OSM | kliknij tu |
| zdjęcia w WikimediaCommons | |
Dzieje
Miejscowość wymieniona w 1265 r., należała do konwentu joannitów w Grobnikach, kościół wzmiankowany w 1418 r., obecny zbudowany w XVI /XVII w., przez jaonnitów, przedłużony w kierunku wschodu w 1788 r., zachowany styl gotycko-renesansowy. Do 1919 r. Debrzyce były filią Grobnik, do utworzenia samodzielnej parafii doszło dzięki staraniom ks. J. Nathana.
Architektura i wyposażenie
Kult jakubowy
- Obrazy, rzeżby, ołtarze
- odpust?
- lokalne nabożeństwa, pieśni?
Nabożeństwa
Godziny Mszy św: 8:00, 10:30.
Źródła
- Wikipedia?
- Materiały autorstwa p. J.G. Kazimierczaka
- Witryna internetowa?
- informacja od proboszcza?