Spotkania Pracowni 2025

Z WikiCamino
Wersja z dnia 18:26, 5 maj 2025 autorstwa PielgrzymDD (dyskusja | edycje) (nowa strona)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

POWRÓT do strony głównej opisującej Życie caminowe w Polsce
POWRÓT do strony zbiorczej dotyczącej spotkań Pracowni Szlaku


29 stycznia 2025 uczestnicy działań Pracowni wysłuchali prelekcji dr Bereniki Seryczyńskiej, która zabrała słuchaczy w podróż o odkrywaniu Camino z perspektywy badawczej i literackiej, zatytułowanej “Czy Camino to ponadczasowa droga przemiany i odkrywania nowych perspektyw?”. Berenika swego czasu była hospitalerą w schronisku na Monte do Gozo w Hiszpanii. W 2023 roku obroniła doktorat na UMK w Toruniu, poświęcony Drodze św. Jakuba. Napisała też książkę pt. "James Stories" (czyli Jakubowe opowieści). Inspiracją dla tej książki były malownicze krajobrazy Kaszub.

26 lutego 2025 na kolejnym spotkaniu Pracowni gościem była pani Bogusława Golus-Jankowska, prezes Fundacji Neca dla Zdrowia. Opowiedziała o swoim pielgrzymowaniu… nie do Santiago, a przez Toskanię! „Camino di San Jacopo w Toskanii” – tak zatytułowała swoje wystąpienie, bo tym razem śladami św. Jakuba powędrowaliśmy między winnicami, cyprysami i renesansowymi miastami. Brzmi jak pielgrzymka, w której nogi idą swoim rytmem, ale oczy nie mogą oderwać się od krajobrazów, prawda?

23 kwietnia 2025 na kolejnym spotkaniu Pracowni gościem była pani Ewa Olszewska, która podzieliła się doświadczeniem swojej pieszej pielgrzymki z Poznania do Santiago de Compostela! Była okazja, by posłuchać o wyzwaniach, codzienności w drodze i osobistym przeżywaniu Szlaku.


Powyższa treść jest zalążkiem docelowego artykułu, wymagającym dopracowania i uzupełnienia. Wszystkich mogących pomóc w redagowaniu prosimy o kontakt camino@umk.pl.