Spotkania Pracowni 2022: Różnice pomiędzy wersjami

Z WikiCamino
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(aktualizacja)
(aktualizacja)
 
Linia 2: Linia 2:
 
'''<big>[[Spotkania Pracowni Szlaku|POWRÓT do strony zbiorczej dotyczącej spotkań Pracowni Szlaku ]]</big>'''  
 
'''<big>[[Spotkania Pracowni Szlaku|POWRÓT do strony zbiorczej dotyczącej spotkań Pracowni Szlaku ]]</big>'''  
  
 +
'''12 lutego 2022''' gościem był o. Łukasz Miśko OP, kierujący Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym w Krakowie, który dzielił się z nami doświadczeniami pielgrzymowania z młodzieżą amerykańską do Composteli. Sporo było o katolickiej wyobraźni, owocach duchowych pielgrzymek, małych "cudach" na Drodze Jakubowej...
 +
 +
'''25  maja 2022''' gościem była p. Tamara Frączkowska z Elbląskiego Klubu Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba. Swoją prezentację zatytułowała - "Camino, znaczy... przemiana".
 +
 +
'''9 listopada 2022''' gościem była prof. Krystyna Sulkowska-Tuszyńska z Instytutu Archeologii UMK, która przedstawiła podsumowanie badań archeologicznych przy kościele św. Jakuba w Toruniu, prowadzonych przez zespół pod jej kierunkiem w latach 2008-2020. Wystąpienie nosiło tytuł „Archeologia Jakubowa – Kościół św. Jakuba w Toruniu. Historia w ziemi zapisana”.
 +
 +
'''14 grudnia 2022''' prezentację pt. ''Nasza droga do grobu św. Jakuba'' przedstawiły: Agnieszka Noryśkiewicz, Maja Bartczak, Elżbieta Cymerska, Maria Dragun-Gertner i Marta Luścińska. Panie opowiedziały o swoich doświadczeniach podczas wędrówek.
  
???
 
  
  

Aktualna wersja na dzień 13:26, 7 maj 2023

POWRÓT do strony głównej opisującej Życie caminowe w Polsce
POWRÓT do strony zbiorczej dotyczącej spotkań Pracowni Szlaku

12 lutego 2022 gościem był o. Łukasz Miśko OP, kierujący Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym w Krakowie, który dzielił się z nami doświadczeniami pielgrzymowania z młodzieżą amerykańską do Composteli. Sporo było o katolickiej wyobraźni, owocach duchowych pielgrzymek, małych "cudach" na Drodze Jakubowej...

25 maja 2022 gościem była p. Tamara Frączkowska z Elbląskiego Klubu Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba. Swoją prezentację zatytułowała - "Camino, znaczy... przemiana".

9 listopada 2022 gościem była prof. Krystyna Sulkowska-Tuszyńska z Instytutu Archeologii UMK, która przedstawiła podsumowanie badań archeologicznych przy kościele św. Jakuba w Toruniu, prowadzonych przez zespół pod jej kierunkiem w latach 2008-2020. Wystąpienie nosiło tytuł „Archeologia Jakubowa – Kościół św. Jakuba w Toruniu. Historia w ziemi zapisana”.

14 grudnia 2022 prezentację pt. Nasza droga do grobu św. Jakuba przedstawiły: Agnieszka Noryśkiewicz, Maja Bartczak, Elżbieta Cymerska, Maria Dragun-Gertner i Marta Luścińska. Panie opowiedziały o swoich doświadczeniach podczas wędrówek.


Powyższa treść jest zalążkiem docelowego artykułu, wymagającym dopracowania i uzupełnienia. Wszystkich mogących pomóc w redagowaniu prosimy o kontakt camino@umk.pl.