WikiCamino jest witryną na początkowym etapie rozwoju, ale o dużym potencjale. Chętnych do współpracy w jej tworzeniu zapraszamy do kontaktu pod adresem: jaburza@poczta.onet.pl. Buen camino!

Dariusz Kotecki

Z WikiCamino
Wersja z dnia 09:17, 19 lut 2019 autorstwa PielgrzymDD (dyskusja | edycje) (nowa strona)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Dariusz Maciej Kotecki, ur. w 1966 roku w Iławie, kapłan diecezji...?, teolog-biblista. Święcenia kapłańskie przyjął 6 czerwca 1992. W latach 1992-1996 studiował biblistykę na Wydziale Biblijnym Papieskiego Instytutu Biblijnego w Rzymie. W latach 1996-1999 kontynuował studia na Wydziale Teologicznym Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie, gdzie uzyskał stopień naukowy doktora nauk teologicznych, specjalność: biblistyka, na podstawie rozprawy pt. Con Gesù nella barca. Contributo allo studio del discepolato nel Vangelo di Marco (promotor: o. prof. Klemens Stock SJ).
W 2007 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie otrzymał stopień doktora habilitowanego nauk teologicznych na podstawie dorobku naukowego oraz rozprawy pt. Duch Święty w zgromadzeniu liturgicznym w świetle Apokalipsy Św. Jana.
19 grudnia 2014 prezydent RP nadał mu tytuł naukowy profesora nauk teologicznych.
Od 2012 jest dziekanem Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Uczestnik grantu jakubowego NCN.